Mavikuzey Havacılık ve Makina; havacılık sektörüne parça, modül, component, asamble ve alt sistem üretiminin yanısıra, makina bölümü ile ısı yalıtımlı çift cam makinaları, cam ve metal kumlama makinalarının üretimi ve pazarlaması konusunda faaliyet göstermektedir. Zaman içerisinde imalat kapasitesini arttıran şirket, AR-GE bölümünü de geliştirerek faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde kendi özgün tasarımlarını geliştirmiş, uluslararası standartlarda, yüksek kaliteli üretimiyle hedefini global pazarlar olarak belirlemiş ve küresel ölçekte, rekabetçi, sürdürülebilir ve özgün ürünler üreten bir firma olmuştur.

 

     Havacılık sektörüne yönelik olarak, tüm talaşlı imalat uygulamaları, fabrikasyon, özel alaşım sac yüzey işleme ve form verme, kaynak prosesleri, yüzey şartlandırma, özel prosesler, hassas borulama, boru büküm ve şekillendirme, tasarım, modelleme, ürün geliştirme, tersine mühendislik, aerodynamic ve yapısal analiz, sertifikasyon, dökümantasyon faaliyetleri yürütülmektedir.

 

     Makina bölümü ise, ısı yalıtımlı çift cam üretimi, cam ve metal kumlama sektörlerine makinalar üretmektedir. Çeşitli kapasitelerde yıkama ve pres hatları, butil, hidrolik çift komponentli macun pompaları, polysulfit, polyuretan ve silicon pompaları, döner sehpa, silikajel dolum makinaları, soğutucu, çıta kesme masası ve cam delme makinaları imalatı satış ve servis hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

 

     Kalite felsefesini ve buna bagli olarak müşteri memnuniyetini şirket vizyonunun önemli bir öğesi olarak kabul eden şirket, artan üretim adetleri ile yeni imalat teknolojilerine yatırım yapmış, 6sigma felsefesi dogrultusunda, 5S, yalın üretim ve 6sigma yaklaşımını üretim süreçlerinin farklı aşamalarında uygulamış, gerçekleştirdiği projelerle satış ve servis hizmetlerini müşteri talepleri doğrultusunda istenilen zamanda gerçeklestirme kabiliyetine ulasmiştır.